Informacja prasowa
Kraków, 5 maja 2025 r.
Wiedza, praktyka i najwyższe standrady. Już wkrótece w Krakowie 88. Wiosenna Konferencja PTK i XVII Konferencja „Kardiologii Polskiej”.
W dniach 9–10 maja br. Kraków stanie się centrum dyskusji o największych wyzwaniach zdrowotnych, do jakich bez wątpienia należy leczenie pacjentów kardiologicznych. Wszystko za sprawą 88. Wiosennej Konferencji Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego i XVII Konferencji „Kardiologii Polskiej”. Przez dwa dni intensywnych obrad, uczestnicy wezmą udział w wielu ciekawych sesjach i wykładach, skupionych wokół tego, co w kardiologii najświeższe i najważniejsze. To wydarzenie, które co roku przyciąga setki lekarzy praktyków z całej Polski, chcących podnosić kwalifikacje z zakresu wdrażania najnowszych wytycznych i najlepszych rozwiązań w codziennej opiece nad największą grupą chorych.
Program tegorocznej, 88. edycji Konferencji został stworzony z myślą o lekarzach, którzy na co dzień zajmują się pacjentami – przede wszystkim kardiologach, internistach i lekarzach rodzinnych, a także o studentach rozwijających swoje zainteresowania w kardiologicznych Kołach Naukowych polskich uczelni medycznych. Program przygotowali doświadczeni specjaliści z różnych ośrodków w Polsce, skupiając się na najnowszych wytycznych Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Co ważne, nie chodzi tylko o teorię – duży nacisk położono na to, jak te rekomendacje stosować w praktyce, w codziennej pracy z pacjentem.
– Wiosenna Konferencja to nie tylko przegląd najnowszych rekomendacji i osiągnięć w kardiologii. To przede wszystkim spotkanie środowiska, które żyje medycyną, rozwija ją i przekłada na codzienną praktykę kliniczną. Tegoroczna edycja nieprzypadkowo odbywa się w Krakowie, bowiem to miasto doskonale łączy najlepiej pojętą tradycję z nowoczesnością, czyli dokładnie tak, jak chcemy mówić o współczesnej kardiologii – mówi prof. dr hab. n. med. Jacek Legutko, Przewodniczący Komitetu Naukowego Kongresów PTK oraz Komitetu Organizacyjnego Wiosennej Konferencji.
Wiedza, którą można wykorzystać w praktyce
Uczestnicy będą mogli zapoznać się z najnowszymi wytycznymi Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego, dyskutować o kontrowersyjnych przypadkach oraz wziąć udział w sesjach poświęconych konkretnym sytuacjom z codziennej pracy lekarza. Nie zabraknie tematów takich jak leczenie niewydolności serca, nadciśnienia tętniczego, migotania przedsionków, nowoczesnej farmakoterapii, elektroterapii, diagnostyki obrazowej czy kardiologii prewencyjnej.
Konferencja będzie też okazją do integracji środowiska, nawiązania kontaktów i inspirujących rozmów – nie tylko w salach wykładowych, ale również w kuluarach.
Istotnym elementem tegorocznej edycji Wiosennej Konferencji PTK będzie omówienie istniejących barier i trudności, które utrudniają lekarzom skuteczne wdrażanie najnowszych wytycznych w zakresie prewencji, diagnostyki i leczenia chorób układu krążenia. Będzie również mowa o nowoczesnym leczeniu zatorowości płucnej czy też koordynacji leczenia onkologicznego z leczeniem kardiologicznym.
Otwartość, jakość, wymiana doświadczeń
Polskie Towarzystwo Kardiologiczne od dekad dba o wyjątkowo wysoki poziom merytoryczny wydarzeń, kształcenie lekarzy i promocję najwyższych standardów opieki kardiologicznej w Polsce. Wiosenna Konferencja PTK wyróżnia się nieformalną atmosferą, która sprzyja otwartej dyskusji i partnerskiemu podejściu do wymiany wiedzy.
– Staramy się, aby każdy uczestnik – niezależnie od doświadczenia, czuł, że ten program został przygotowany z myślą o jego realnych potrzebach klinicznych.
Wierzymy, że to właśnie Wiosenna Konferencja jest przestrzenią do budowania praktyki kardiologicznej opartej na nauce, ale i na relacjach – dodaje prof. Legutko.
Wiosenna Konferencja PTK od lat cieszy się dużym zainteresowaniem środowiska medycznego – zarówno ze względu na wysoki poziom merytoryczny, jak i atmosferę otwartości. Wszystkie szczegóły dostępne są na stronie internetowej wydarzenia wiosennakp.ptkardio.pl.
Kontakt dla mediów
Anna Miastkowska
rzecznik@ptkardio.pl
M: 796 128 551
O Polskim Towarzystwie Kardiologicznym: Polskie Towarzystwo Kardiologiczne to wiodące, jedno z największych medycznych towarzystw naukowych w Polsce, które zrzesza ponad 5500 specjalistów kardiologii i dziedzin pokrewnych. Celem PTK jest wspieranie rozwoju kardiologii, promocja zdrowia sercowo-naczyniowego oraz doskonalenie praktyki klinicznej i edukacji w dziedzinie kardiologii. PTK aktywnie współpracuje z międzynarodowymi organizacjami kardiologicznymi i angażuje się w liczne projekty badawcze i edukacyjne.
Materiały dla mediów
← Powrót do strony głównej